Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! 

Witamy na stronie internetowej

 

Duszpasterstwa Rzymskokatolickiej Parafii 

pod wezwaniem św. Maurycego

 we Wrocławiu

 

 

 

 

Każdego 19. dnia miesiąca zapraszamy na Msze Świete wotywne ku czci św. Józefa.

W poszczególne miesiące modlić się będziemy za przyczyną Oblubieńca Najświętszej Maryii Panny w intencjach osób, którym patronuje św. Józef.

30.12.2020

W ramach odwiedzin duszpasterskich w naszej parafii odprawiać będziemy w dni powszednie Msze święte w intencji Parafian mieszkających przy wyznczonych ulicach.

Wieczornym Eucharystiom od poniedziałku do soboty o godz. 18.30 towarzyszyć będzie homilia, po której na tacę będzie można złożyć ofiary kolędowe.

Na zakończenie tych Mszy odbędzie sie poświęcenie wody (przyniesionej przez wiernych - ze względów sanitarnych) i indywidualne błogosławieństwo, przy którym każda rodzina otrzyma pamiątkowy obrazek. 

Taka forma spotkania rodzin z kapłanami zastąpi tegoroczną kolędę z powodu pandemi SARS-CoV-2.

 

Zapraszamy do wspólnej modlitwy wg następującego planu:

 

18 styczeń 2021, poniedziałek

pl. Konstytucji

ul. Małachowskiego

 

19 styczeń 2021, wtorek

ul. Worcella

 

20 styczeń 2021, środa

ul. Hauke-Bosaka

 

21 styczeń 2021, czwartek

ul. Krasińskiego

 

22 styczeń 2021, piątek

ul. Dąbrowskiego

 

23 styczeń 2021, sobota

ul. Podwale

 

25 styczeń 2021, poniedziałek

ul. Kościuszki (numery parzyste)

 

26 styczeń 2021, wtorek

ul. Kościuszki (numery nieparzyste)

 

27 styczeń 2021, środa

ul. Miernicza

ul. Łukasińskiego

 

 

 

 

 

Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan jest teks biblijny zaczerpnięty z Ewangelii według św. Jana: "Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc" (J 15,1-17).

Nabożeństwo centralne odbędzie się w sobotę, 23 stycznia, o godz. 18:00 w rzymskokatolickiej archikatedrze w Łodzi. Kazanie wygłosi prezes Polskiej Rady Ekumenicznej bp Jerzy Samiec.

W związku z pandemią COVID-19 Wrocławski Oddział Polskiej Rady Ekumenicznej podjął decyzję o nieorganizowaniu nabożeństw Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2021 w styczniu i – jeśli będzie to możliwe – przeniesienie ich na okres święta Zesłania Ducha Świętego.

Rada ds. Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski i Polska Rada Ekumeniczna, podobnie jak w latach ubiegłych, wydały razem polską wersję broszury z materiałami na Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2021. Zamieszczono w niej m.in. omówienie tematu przewodniego Tygodnia, propozycje liturgii nabożeństw ekumenicznych, modlitwy, rozważania, informacje o Wspólnocie z Grandchamp. Broszurę można nabyć w centralach Kościołów.

Tekst broszury można pobrać tutaj pdf


„Ukochany ojciec, ojciec czułości, w posłuszeństwie i w gościnności; ojciec twórczej odwagi, robotnik, zawsze w cieniu” - tymi słowami Papież opisuje w czuły i poruszający sposób św. Józefa.

Czyni to w Liście apostolskim „Patris corde – Z ojcowskim sercem", opublikowanym 8.12.2020 r. z okazji 150. rocznicy ogłoszenia Oblubieńca Maryi patronem Kościoła katolickiego. To właśnie błogosławiony Pius IX, dekretem Quemadmodum Deus, podpisanym 8 grudnia 1870 r., obdarzył tym tytułem świętego Józefa.

Dla uczczenia tej rocznicy Papież ogłosił od dziś do 8 grudnia 2021 roku specjalny „Rok" poświęcony Opiekunowi Jezusa.

„Z Rokiem św. Józefa, który potrwa przez następne 12 miesięcy związany jest dar specjalnych Odpustów” – ogłosiła Penitencjaria Apostolska.

Dar Odpustu zupełnego można otrzymać pod zwykłymi warunkami. Należą do nich: spowiedź sakramentalna, komunia euchrystyczna oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Wierni powinni odrzucić wszelkie upodobanie do grzechu oraz uczestniczyć w wydarzeniach związanych w Rokiem św. Józefa przy okazjach i w sposób wskazany przez Penitencjarię Apostolską.


Święta

Poniedziałek, II Tydzień zwykły
Rok B, I
Dzień Powszedni

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
35799