24Niedziela w ciągu roku.

16.09.2018 r.

1. Dzisiaj o godz. 18.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Św. wieczornej o godz. 19.45 odbędzie się koncert pieśni patriotycznych z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości  w wykonaniu Wrocławskiego Męskiego Oktetu Wokalnego. Wstęp wolny - serdecznie zapraszamy.

2.Dzisiaj także po wszystkich Mszach Św. Rada Przedmieścia Oławskiego oraz wolontariusze promują i zbierają podpisy pod projektami tegorocznego Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego dotyczącymi naszej dzielnicy. Aby zagłosować trzeba być mieszkańcem Wrocławia (stałym lub tymczasowym), mieć co najmniej 16 lat oraz podać swój nr PESEL. Zachęcamy do głosowania na projekty naszego osiedla, a szczegóły projektów na ulotkach i w gablocie przy wyjściu głównym.

3. Informujemy, że Parafialne Biuro Caritas przyjmuje  poniedziałki od godz. 17.00 do 18.00 w domu parafialnym.

4. W tym roku zapisy do bierzmowania kandydatów z klas VII szkoły podstawowej trwać będą do czwartku 20 września. Prosimy aby młodzież zapisywała się w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

5. W czwartek o godz. 17.00 spotkanie Akcji Katolickiej w domu parafialnym, po Mszy wieczornej spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza.

6.  W piątek o godz. 17.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VII szkoły podstawowej.

7.  Metropolita Wrocławski zaprasza Wiernych do udziału w Archidiecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 21-22 września związanej ze 100-leciem odzyskania niepodległości pod hasłem: „Maryjo pełna mocy Ducha Świętego, otaczaj nas macierzyńską opieką”. Rozpoczęcie na Jasnej Górze o godz. 18.15 – zachęcamy do uczestnictwa we własnym zakresie.

8. W sobotę 22 września będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową w naszej wspólnocie parafialnej. O godz. 18.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. w intencji wszystkich Parafian. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

9. W niedzielę za tydzień 23 września o godz. 10.30 modlić się będziemy w intencji Ks. Mateusza, z okazji jego imienin. Zapraszamy do modlitwy w intencji ks. Solenizanta.

10.Informujemy, że spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się w niedzielę 30 września po Mszy Św. o godz. 10.30. Również kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w niedzielę 30 września o godz. 20.00 w domu parafialnym.

11. Po Mszy św. w zakrystii można zamówić intencję mszalną, oraz nabyć najnowszą prasę katolicką.

Informujemy, że Wspólnota ZACHEUSZ zaprasza na rekolekcje dla małżeństw: "WSPÓLNA DROGA". Jest to weekend, który pozwoli spędzić czas razem i na nowo rozradować się darem sakramentu małżeństwa. Nabliższe rekolekcje odbęda się w Bardzie Śląskim w terminie 28 - 30 września 2018 r. Więcej informacji i zapisy można znaleźć na stronie WSPÓLNOTY ZACHEUSZ www.zacheusz.wroclaw.pl

UWAGA!

KOMUNIKAT POLICJI

Szanowni Państwo!

W ostatnim czasie we Wrocławiu nadal odnotowujemy przypadki oszustw i kradzieży dokonywanych na szkodę seniorów. Przestępcy działający na tzw. „legendę” podszywają się pod policjanta, wnuczka, pracownika administracji, banku czy służby zdrowia itp.

DLATEGO OSTRZEGAMY I APELUJEMY:

1.       Seniorze! Daj sobie czas do namysłu– Po pierwsze: rozmowę z osobą, która podaje się np. Za członka rodziny, policjanta, pracownika banku, itp. i prosi o przekazanie pieniędzy, powinieneś zakończyć komunikatem typu: „Nie mogę teraz podjąć decyzji. Musze chwilę się zastanowić. Zadzwoń do mnie za pół godziny”.

2.       Skorzystaj z pomocy bliskich– po zakończeniu rozmowy natychmiast skontaktuj się z kimś bliskim, zaufanym w celu uzyskania pewności, że osoba, która do Ciebie dzwoniła jest tą, za która się podaje.  Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziesz narażony na ryzyko samodzielnego podejmowania decyzji i wspólnie zastanowicie się co zrobić dalej.

3.       Koniecznie powiadom Policję!– Jeżeli masz wrażenie, że ktos próbuje Cie oszukać natychmiast powiadom o tym Policję. Zadzwoń do nas na bezpłatny numer alarmowy 997 albo, jeżeli korzystasz z telefonu komórkowego na numer 112. Przekaz dyżurnemu informację o swoich podejrzeniach. Policjanci natychmiast podejmą odpowiednie działania.

4.     Inne porady dla starszych osób:

·         Nie wpuszczaj do domu nieznanych Ci osób. Poproś rodzinę o wyposażenie drzwi w wizjer, czyli tzw. Judasza i blokadę drzwi w postaci łańcucha.

·         Wszystkie wizyty instalatorów i innych przedstawicieli administracji sa zawsze zapowiadane na tablicy ogłoszeń.

·         Nie bój się legitymować przychodzących do Ciebie osób przed wpuszczeniem do domu.

·         Nigdy, pod żadnym pozorem nie powierzaj swoich pieniędzy obcym osobom.

·         Kiedy wydaje ci się, że ktoś próbuje Cie oszukać, natychmiast powiadom Policję.

Wtorek, XXIV Tydzień zwykły
    Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika