Menu

Polecamy strony

   

          Ogłoszenia duszpasterskie

   

  32 Niedziela w ciągu roku.

  10.11.2019 r.

  1.Dzisiaj o godz. o godz. 18.15 nabożeństwo wypominkowe za ś.p. Zmarłych. Ks. Proboszcz składa podziękowanie Członkom X i XI Róży Żywego Różańca, oraz wszystkim zebranym za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej  Parafii.

   

  2. Nabożeństwa za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę o 18.15. Plan wypominek na ten tydzień jest następujący:

  ·        Dzisiaj – ul. Prądzyńskiego

  ·        Poniedziałek 11 listopada - ul. Kościuszki

  ·        Wtorek 12 listopada – pl. Zgody, ul. Zgodna, Hercena i Pułaskiego

  ·        Środa 13 listopada – ul. Szybka, Miernicza i Łukasińskiego

  ·        Czwartek 14 listopada – ul. Podwale i Małachowskiego

  ·        Piątek 15 listopada – ul. Brzeska, Świstackiego i pl. Konstytucji

  ·        Sobota 16 listopada -  ul. Worcella, Wybrzeże Słowackiego

  ·        Niedziela 17 listopada – ZAKOŃCZENIE - wypominki bez adresu, ulice spoza parafii i wypominki złożone po  terminie

   

  3.Jutro w poniedziałek 11 listopada Święto Niepodległości. Msze Św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 9.00 i 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Kancelaria parafialna w poniedziałek będzie nieczynna.

   

  4.W środę 13 listopada o godz. 17.00 spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa, a po Mszy Św. wieczornej, która zostanie odprawiona w intencji Parafialnego Zespołu Caritas - o godz. 19.15 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

   

  5. W piątek 15 listopada spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII szkoły podstawowej w domu katechetycznym.

   

  6.Duszpasterstwo Pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji „Wspólnota Wiary, Pracy i Solidarności” serdecznie zaprasza pracowników i emerytów MPWiK na Mszę Św. za tydzień w niedzielę o godz. 13.00 w intencji zmarłych pracowników i emerytów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

   

  7.Również w niedzielę za tydzień przeprowadzana będzie zbiórka do puszek na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Sudanie Południowym. O przeprowadzenie zbiórki prosimy Parafialny Zespół Caritas.

   

  8.Już za 1,5 miesiąca rozpocznie się we Wrocławiu Europejskie Spotkanie Młodych w duchu Táize trwające od 28.12.2019 r. do 01.01.2020 r. Zachęcamy wszystkich Parafian do pomocy w organizacji i przyjęcia do swoich domów na ten czas – dwójki pielgrzymów. Poszukujemy też wolontariuszy, którzy chcieliby czynnie zaangażować się w pomoc organizacji tego niezwykłego Spotkania Młodych. Wszystkich chętnych prosimy aby wypełnili formularze zgłoszeniowe, które można pobrać w zakrystii po Mszy Św., a tych z Państwa którzy już wypełnili formularze o przyniesienie ich do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

   

  9. Po Mszy św. w zakrystii można zamówić intencję mszalną, również na rok 2020, złożyć kartki na wypominki oraz nabyć najnowszą prasę katolicką.

   

   

  10.Bożemu Miłosierdziu polecajmy ś.p. + Antoninę MÖCK, którą z naszej wspólnoty w ostatnim czasie Pan Bóg powołał do Wieczności.  Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie...

   

   

  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wrocławia apeluje o zgłaszanie się do oddawania krwi osoby z grupami przede wszystkim ujemnymi jak również plusowymi. Wystarczy godzina, żeby uratować komuś życie.”

  Co chwilę gdzieś w kraju dochodzi do wypadku a średnio 1 osoba na 10 w szpitalu potrzebuje krwi.

  Krew można oddawać codziennie w RCKIK we Wrocławiu przy  ul. Czerwonego Krzyża 5/9, w Terenowym Oddziale w Głogowie, w Legnicy czy w Lubinie oraz na akcjach wyjazdowych na terenie Dolnego Śląska. Kalendarz akcji dostępny jest na naszej stronie www.rckik.wroclaw.pl

  Przypominamy kto może oddać krew:  każda zdrowa pełnoletnia osoba do 65-ego roku życia  legitymująca się dokumentem ze zdjęciem stwierdzającym tożsamość wraz z numerem PESEL.

  Przed oddaniem krwi lub jej składników należy:

  • Być wyspanym
  • W ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów
  • Spożyć lekkostrawny posiłek
  • Ograniczyć palenie papierosów
  • Nie przychodzić do oddania krwi po spożyciu alkoholu lub innych środków zmieniających nastrój

  Z góry dziękujemy za przekazanie komunikatu.

  Dzięki pomocy będziemy w stanie zabezpieczyć krew dla dolnośląskich klinik i szpitali w tym trudnym dla nas okresie.  

   

  UWAGA!

  KOMUNIKAT POLICJI

  Szanowni Państwo!

  W ostatnim czasie we Wrocławiu nadal odnotowujemy przypadki oszustw i kradzieży dokonywanych na szkodę seniorów. Przestępcy działający na tzw. „legendę” podszywają się pod policjanta, wnuczka, pracownika administracji, banku czy służby zdrowia itp.

  DLATEGO OSTRZEGAMY I APELUJEMY:

  1.       Seniorze! Daj sobie czas do namysłu– Po pierwsze: rozmowę z osobą, która podaje się np. Za członka rodziny, policjanta, pracownika banku, itp. i prosi o przekazanie pieniędzy, powinieneś zakończyć komunikatem typu: „Nie mogę teraz podjąć decyzji. Musze chwilę się zastanowić. Zadzwoń do mnie za pół godziny”.  

  2.       Skorzystaj z pomocy bliskich– po zakończeniu rozmowy natychmiast skontaktuj się z kimś bliskim, zaufanym w celu uzyskania pewności, że osoba, która do Ciebie dzwoniła jest tą, za która się podaje.  Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziesz narażony na ryzyko samodzielnego podejmowania decyzji i wspólnie zastanowicie się co zrobić dalej.

  3.       Koniecznie powiadom Policję!– Jeżeli masz wrażenie, że ktos próbuje Cie oszukać natychmiast powiadom o tym Policję. Zadzwoń do nas na bezpłatny numer alarmowy 997 albo, jeżeli korzystasz z telefonu komórkowego na numer 112. Przekaz dyżurnemu informację o swoich podejrzeniach. Policjanci natychmiast podejmą odpowiednie działania.

  4.     Inne porady dla starszych osób:

  ·         Nie wpuszczaj do domu nieznanych Ci osób. Poproś rodzinę o wyposażenie drzwi w wizjer, czyli tzw. Judasza i blokadę drzwi w postaci łańcucha.

  ·         Wszystkie wizyty instalatorów i innych przedstawicieli administracji sa zawsze zapowiadane na tablicy ogłoszeń.

  ·         Nie bój się legitymować przychodzących do Ciebie osób przed wpuszczeniem do domu.

  ·         Nigdy, pod żadnym pozorem nie powierzaj swoich pieniędzy obcym osobom.

   

  ·         Kiedy wydaje ci się, że ktoś próbuje Cie oszukać, natychmiast powiadom Policję.

  Święta

  Środa, XXXII Tydzień zwykły
  Rok C, I
  Wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męcz. Polski

  Licznik

  Liczba wyświetleń:
  2981373