Menu

Polecamy strony

  Ogłoszenia duszpasterskie

   

  2 Niedziela w ciągu roku.

  19.01.2020 r.

   

  1.Dziś o godz. 18.30 nabożeństwo z Koronką do Bożego Miłosierdzia.


  2.Jutro po Mszy Św. wieczornej w domu parafialnym odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Biuro Caritasu jest czynne w poniedziałki od godz. 17.00 do 18.00.


  3.Caritas organizuje spotkanie w sobotę 25 stycznia o godz. 16.00,  z okazji Dnia Babci i Dziadka, oraz Seniorów. Chętnych prosimy o zapisywanie się w biurze Caritas, które mieści się w domu katechetycznym, dzisiaj po każdej Mszy Św.


  4.W naszej Parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Szczegółowy plan do końca tegorocznej kolędy znajduje się na stronie internetowej i w gablotach przy kościele. Adresy dodatkowych odwiedzin duszpasterskich dla nieobecnych w terminie Parafian, można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii w godzinach urzędowania. Informujemy również, że w tym roku nie ma wcześniejszych zapowiedzi ministrantów. Kartki z informacją o dacie kolędy umieszczone będą na drzwiach wejściowych do poszczególnych klatek. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00.


  5.Informujemy, że kurs przedmałżeński dla narzeczonych w naszej Parafii rozpocznie się w niedzielę 1 marca o godz. 20.00 w domu parafialnym. Zapisy na 1 spotkaniu.


  6. Po Mszy św. w zakrystii można zamówić intencję mszalną, oraz nabyć najnowszą prasę katolicką.


   

  7.    Bożemu Miłosierdziu polecajmy ś.p. + Ryszarda MUSZYŃSKIEGO i + Helenę WETREMBOWICZ, których z naszej wspólnoty w ostatnim czasie Pan Bóg powołał do Wieczności.  Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...

   

  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wrocławia apeluje o zgłaszanie się do oddawania krwi osoby z grupami przede wszystkim ujemnymi jak również plusowymi. Wystarczy godzina, żeby uratować komuś życie.”

  Co chwilę gdzieś w kraju dochodzi do wypadku a średnio 1 osoba na 10 w szpitalu potrzebuje krwi.

  Krew można oddawać codziennie w RCKIK we Wrocławiu przy  ul. Czerwonego Krzyża 5/9, w Terenowym Oddziale w Głogowie, w Legnicy czy w Lubinie oraz na akcjach wyjazdowych na terenie Dolnego Śląska. Kalendarz akcji dostępny jest na naszej stronie www.rckik.wroclaw.pl

  Przypominamy kto może oddać krew:  każda zdrowa pełnoletnia osoba do 65-ego roku życia  legitymująca się dokumentem ze zdjęciem stwierdzającym tożsamość wraz z numerem PESEL.

  Przed oddaniem krwi lub jej składników należy:

  • Być wyspanym
  • W ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów
  • Spożyć lekkostrawny posiłek
  • Ograniczyć palenie papierosów
  • Nie przychodzić do oddania krwi po spożyciu alkoholu lub innych środków zmieniających nastrój

  Z góry dziękujemy za przekazanie komunikatu.

  Dzięki pomocy będziemy w stanie zabezpieczyć krew dla dolnośląskich klinik i szpitali w tym trudnym dla nas okresie.  

   

  UWAGA!

  KOMUNIKAT POLICJI

  Szanowni Państwo!

  W ostatnim czasie we Wrocławiu nadal odnotowujemy przypadki oszustw i kradzieży dokonywanych na szkodę seniorów. Przestępcy działający na tzw. „legendę” podszywają się pod policjanta, wnuczka, pracownika administracji, banku czy służby zdrowia itp.

  DLATEGO OSTRZEGAMY I APELUJEMY:

  1.       Seniorze! Daj sobie czas do namysłu– Po pierwsze: rozmowę z osobą, która podaje się np. Za członka rodziny, policjanta, pracownika banku, itp. i prosi o przekazanie pieniędzy, powinieneś zakończyć komunikatem typu: „Nie mogę teraz podjąć decyzji. Musze chwilę się zastanowić. Zadzwoń do mnie za pół godziny”.  

  2.       Skorzystaj z pomocy bliskich– po zakończeniu rozmowy natychmiast skontaktuj się z kimś bliskim, zaufanym w celu uzyskania pewności, że osoba, która do Ciebie dzwoniła jest tą, za która się podaje.  Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziesz narażony na ryzyko samodzielnego podejmowania decyzji i wspólnie zastanowicie się co zrobić dalej.

  3.       Koniecznie powiadom Policję!– Jeżeli masz wrażenie, że ktos próbuje Cie oszukać natychmiast powiadom o tym Policję. Zadzwoń do nas na bezpłatny numer alarmowy 997 albo, jeżeli korzystasz z telefonu komórkowego na numer 112. Przekaz dyżurnemu informację o swoich podejrzeniach. Policjanci natychmiast podejmą odpowiednie działania.

  4.     Inne porady dla starszych osób:

  ·         Nie wpuszczaj do domu nieznanych Ci osób. Poproś rodzinę o wyposażenie drzwi w wizjer, czyli tzw. Judasza i blokadę drzwi w postaci łańcucha.

  ·         Wszystkie wizyty instalatorów i innych przedstawicieli administracji sa zawsze zapowiadane na tablicy ogłoszeń.

  ·         Nie bój się legitymować przychodzących do Ciebie osób przed wpuszczeniem do domu.

  ·         Nigdy, pod żadnym pozorem nie powierzaj swoich pieniędzy obcym osobom.

   

  ·         Kiedy wydaje ci się, że ktoś próbuje Cie oszukać, natychmiast powiadom Policję.

  Święta

  Poniedziałek, II Tydzień zwykły
  Rok A, II
  Dzień Powszedni albo wsp. św. Fabiana, papieża i męcz. albo wsp. św. Sebastiana, męcz.

  Licznik

  Liczba wyświetleń:
  3084172