Menu

Polecamy strony

          

   

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   

  Niedziela Chrztu Pańskiego.

  13.01.2019 r.

   

  1.Dziś o godz. 18.30 nabożeństwo z Koronką do Bożego Miłosierdzia, a po wieczornej Mszy Św. o godz. 19.45 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

   

  2. Ks. Proboszcz składa serdeczne podziękowanie Członkom IX, X i XI Róży Żywego Różańca za ofiarę na pokrycie kosztów zakupu nowych konfesjonałów, oraz wszystkim zgromadzonych za ofiary na tace również przeznaczone na ten cel.

   

  3.W naszej Parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Szczegółowy plan na najbliższe 2 tygodnie znajduje się na stronie internetowej i w gablotach przy kościele. W  niedzielę za tydzień podamy ostatnie w tym roku terminy dla pozostałych ulic parafii. Adresy dodatkowych odwiedzin duszpasterskich dla nieobecnych w terminie Parafian, można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii w godzinach urzędowania.

  W związku z bardzo dużą ilością mieszkań wynajmowanych na krótki czas, lub należących do sieci hotelowych – zwracamy się też z prośbą do stałych Mieszkańców z ul. Walońskiej o zgłaszanie osobiście, telefoniczne lub mailowo chęci przyjęcia wizyty duszpasterskiej. Planujemy odwiedzić Państwa w ostatnim dniu kolędy – 1 lutego 2019 roku.

   

  4.W piątek 18 stycznia od godz. 8.30 do 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w ramach Wieczystej Adoracji w naszej parafii. Zapraszamy grupy modlitewne i wiernych do nawiedzenia kościoła i osobistej modlitwy. Prosimy Członków Wspólnot i Róż Różańcowych o obecność na adoracji według następującego porządku:

  Godz. 9.00-10.00 – Róża I i III

            10.00-11.00 – Róża IV i V

            11.00-12.00 – Róża VI i VII

            12.00-13.00 – Róża VIII i IX

            13.00-14.00 – Róża X i XI

  Godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

       16.00-17.00 – Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej

            17.00-18.00 – Wspólnota Krwi Chrystusa

  W piątek również rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o jedność chrześcijan.

   

  5. Archidiecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza do udziału w spotkaniu młodych pod hasłem „Na Słowo”, które odbędzie się 23 lutego w hali Orbita. Koszt udziału 5 zł. Zachęcamy do zapisywania się do końca stycznia w zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Szczegóły na plakacie.

   

  6.  Po Mszy św. w zakrystii można zamówić intencję mszalną, oraz nabyć najnowszą prasę katolicką.

   

   

  7.    Bożemu Miłosierdziu polecajmy ś.p. + Stanisława OSIŃSKIEGO, + Piotra HOROSZKO, + Jerzego SONTOWSKIEGO, + Urszulę JERCZYŃSKĄ, + Teresę DZIUBIŃSKĄ, + Jolantę TARNOWSKĄ i + Franciszka JAKOWCZYKA, których z naszej wspólnoty w ostatnim czasie Pan Bóg powołał do Wieczności. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...

   

   

  UWAGA!

  KOMUNIKAT POLICJI

  Szanowni Państwo!

  W ostatnim czasie we Wrocławiu nadal odnotowujemy przypadki oszustw i kradzieży dokonywanych na szkodę seniorów. Przestępcy działający na tzw. „legendę” podszywają się pod policjanta, wnuczka, pracownika administracji, banku czy służby zdrowia itp.

  DLATEGO OSTRZEGAMY I APELUJEMY:

  1.       Seniorze! Daj sobie czas do namysłu– Po pierwsze: rozmowę z osobą, która podaje się np. Za członka rodziny, policjanta, pracownika banku, itp. i prosi o przekazanie pieniędzy, powinieneś zakończyć komunikatem typu: „Nie mogę teraz podjąć decyzji. Musze chwilę się zastanowić. Zadzwoń do mnie za pół godziny”.  

  2.       Skorzystaj z pomocy bliskich– po zakończeniu rozmowy natychmiast skontaktuj się z kimś bliskim, zaufanym w celu uzyskania pewności, że osoba, która do Ciebie dzwoniła jest tą, za która się podaje.  Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziesz narażony na ryzyko samodzielnego podejmowania decyzji i wspólnie zastanowicie się co zrobić dalej.

  3.       Koniecznie powiadom Policję!– Jeżeli masz wrażenie, że ktos próbuje Cie oszukać natychmiast powiadom o tym Policję. Zadzwoń do nas na bezpłatny numer alarmowy 997 albo, jeżeli korzystasz z telefonu komórkowego na numer 112. Przekaz dyżurnemu informację o swoich podejrzeniach. Policjanci natychmiast podejmą odpowiednie działania.

  4.     Inne porady dla starszych osób:

  ·         Nie wpuszczaj do domu nieznanych Ci osób. Poproś rodzinę o wyposażenie drzwi w wizjer, czyli tzw. Judasza i blokadę drzwi w postaci łańcucha.

  ·         Wszystkie wizyty instalatorów i innych przedstawicieli administracji sa zawsze zapowiadane na tablicy ogłoszeń.

  ·         Nie bój się legitymować przychodzących do Ciebie osób przed wpuszczeniem do domu.

  ·         Nigdy, pod żadnym pozorem nie powierzaj swoich pieniędzy obcym osobom.

   

  ·         Kiedy wydaje ci się, że ktoś próbuje Cie oszukać, natychmiast powiadom Policję.

  Święta

  Środa, I Tydzień zwykły
  Rok C, I
  Dzień Powszedni

  Licznik

  Liczba wyświetleń:
  2699435