Niedziela Chrztu Pańskiego.

13.01.2019 r.

1.Dziś o godz. 18.30 nabożeństwo z Koronką do Bożego Miłosierdzia, a po wieczornej Mszy Św. o godz. 19.45 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

2. Ks. Proboszcz składa serdeczne podziękowanie Członkom IX, X i XI Róży Żywego Różańca za ofiarę na pokrycie kosztów zakupu nowych konfesjonałów, oraz wszystkim zgromadzonych za ofiary na tace również przeznaczone na ten cel.

3.W naszej Parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Szczegółowy plan na najbliższe 2 tygodnie znajduje się na stronie internetowej i w gablotach przy kościele. W  niedzielę za tydzień podamy ostatnie w tym roku terminy dla pozostałych ulic parafii. Adresy dodatkowych odwiedzin duszpasterskich dla nieobecnych w terminie Parafian, można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii w godzinach urzędowania.

W związku z bardzo dużą ilością mieszkań wynajmowanych na krótki czas, lub należących do sieci hotelowych – zwracamy się też z prośbą do stałych Mieszkańców z ul. Walońskiej o zgłaszanie osobiście, telefoniczne lub mailowo chęci przyjęcia wizyty duszpasterskiej. Planujemy odwiedzić Państwa w ostatnim dniu kolędy – 1 lutego 2019 roku.

4.W piątek 18 stycznia od godz. 8.30 do 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w ramach Wieczystej Adoracji w naszej parafii. Zapraszamy grupy modlitewne i wiernych do nawiedzenia kościoła i osobistej modlitwy. Prosimy Członków Wspólnot i Róż Różańcowych o obecność na adoracji według następującego porządku:

Godz. 9.00-10.00 – Róża I i III

10.00-11.00 – Róża IV i V

11.00-12.00 – Róża VI i VII

12.00-13.00 – Róża VIII i IX

13.00-14.00 – Róża X i XI

Godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

16.00-17.00 – Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej

17.00-18.00 – Wspólnota Krwi Chrystusa

W piątek również rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o jedność chrześcijan.

5. Archidiecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza do udziału w spotkaniu młodych pod hasłem „Na Słowo”, które odbędzie się 23 lutego w hali Orbita. Koszt udziału 5 zł. Zachęcamy do zapisywania się do końca stycznia w zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Szczegóły na plakacie.

6.  Po Mszy św. w zakrystii można zamówić intencję mszalną, oraz nabyć najnowszą prasę katolicką.

7.    Bożemu Miłosierdziu polecajmy ś.p. + Stanisława OSIŃSKIEGO, + Piotra HOROSZKO, + Jerzego SONTOWSKIEGO, + Urszulę JERCZYŃSKĄ, + Teresę DZIUBIŃSKĄ, + Jolantę TARNOWSKĄ i + Franciszka JAKOWCZYKA, których z naszej wspólnoty w ostatnim czasie Pan Bóg powołał do Wieczności. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...

UWAGA!

KOMUNIKAT POLICJI

Szanowni Państwo!

W ostatnim czasie we Wrocławiu nadal odnotowujemy przypadki oszustw i kradzieży dokonywanych na szkodę seniorów. Przestępcy działający na tzw. „legendę” podszywają się pod policjanta, wnuczka, pracownika administracji, banku czy służby zdrowia itp.

DLATEGO OSTRZEGAMY I APELUJEMY:

1.       Seniorze! Daj sobie czas do namysłu– Po pierwsze: rozmowę z osobą, która podaje się np. Za członka rodziny, policjanta, pracownika banku, itp. i prosi o przekazanie pieniędzy, powinieneś zakończyć komunikatem typu: „Nie mogę teraz podjąć decyzji. Musze chwilę się zastanowić. Zadzwoń do mnie za pół godziny”.

2.       Skorzystaj z pomocy bliskich– po zakończeniu rozmowy natychmiast skontaktuj się z kimś bliskim, zaufanym w celu uzyskania pewności, że osoba, która do Ciebie dzwoniła jest tą, za która się podaje.  Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziesz narażony na ryzyko samodzielnego podejmowania decyzji i wspólnie zastanowicie się co zrobić dalej.

3.       Koniecznie powiadom Policję!– Jeżeli masz wrażenie, że ktos próbuje Cie oszukać natychmiast powiadom o tym Policję. Zadzwoń do nas na bezpłatny numer alarmowy 997 albo, jeżeli korzystasz z telefonu komórkowego na numer 112. Przekaz dyżurnemu informację o swoich podejrzeniach. Policjanci natychmiast podejmą odpowiednie działania.

4.     Inne porady dla starszych osób:

·         Nie wpuszczaj do domu nieznanych Ci osób. Poproś rodzinę o wyposażenie drzwi w wizjer, czyli tzw. Judasza i blokadę drzwi w postaci łańcucha.

·         Wszystkie wizyty instalatorów i innych przedstawicieli administracji sa zawsze zapowiadane na tablicy ogłoszeń.

·         Nie bój się legitymować przychodzących do Ciebie osób przed wpuszczeniem do domu.

·         Nigdy, pod żadnym pozorem nie powierzaj swoich pieniędzy obcym osobom.

·         Kiedy wydaje ci się, że ktoś próbuje Cie oszukać, natychmiast powiadom Policję.

Środa, I Tydzień zwykły
    Rok C, I