20 Niedziela w ciągu roku.

20.08.2017 r.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.30 Nieszpory.

2.W związku z Apelem Ks. Arcybiskupa Metropolity Józefa Kupnego, dzisiaj po każdej Mszy Św. Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę pieniężną do puszek na pomoc poszkodowanym w wyniku nawałnic na północy Polski. Jako Dolnoślązacy pamiętamy o wsparciu, którego udzielili nam Polacy w 1997 r., kiedy nasz region został dotknięty powodzią. Tym bardziej zdajemy sobie sprawę, jak ważne w takich chwilach jest poczucie bliskości i solidarności. Ten prosty gest wsparcia potrzebujących niech wypływa z naszej wiary w obecność Chrystusa w ludziach, którzy cierpią i potrzebują pomocy.

3.  We wtorek 22 sierpnia we wspomnienie NMP Królowej, podczas wieczornej Eucharystii modlić się będziemy w intencji Uczestników Duchowej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4.  Informujemy, że Parafialne biuro Caritas do końca sierpnia będzie nieczynne. Jego działalność zostanie wznowiona we wrześniu.

5. W dniach od 6 do 8 września na Jasnej Górze odbędzie się I Ogólnopolski Kongres Różańcowy. Zachęcamy Członków Żywego Różańca do udziału w Kongresie. Szczegółowy program w gablocie przy wyjściu głównym.

6.  Po Mszy św. w zakrystii można zamówić intencję mszalną, oraz nabyć najnowszą prasę katolicką.

7.    Bożemu Miłosierdziu polecajmy ś.p. + Wandę WILCZKOWSKĄ i + Wiktora LEŚNIEWSKIEGO,  których z naszej wspólnoty w ostatnim czasie Pan Bóg powołał do Wieczności (a także ś.p. zmarłych polecanych w tej Eucharystii).  Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach

ogłasza nabór do szkoły dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym - w tym ze sprzężonymi deficytami rozwojowymi (autyzm). Ośrodek, jako jeden z nielicznych w województwie, zapewnia całoroczną opiekę w internacie.

Zajęciami edukacyjnymi obejmujemy uczniów od 7 do 24 roku życia posiadającymi orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.

Edukacja ucznia wspomagana jest przez specjalistów w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej, logopedycznej, rewalidacyjnej, socjoterapeutycznej, integracji sensorycznej.

Rekrutacja trwa przez cały rok.

ADRES: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, ul. Stawowa 23, 56-410 Dobroszyce tel. 71/314 11 13, e-mail: dobroszyce@op.pl

Duszpasterstwa Akademickie Wrocławia zapraszają wszystkich maturzystów i studentów na Obóz Adaptacyjny w Białym Dunajcu. Obóz to niesamowita przygoda, wycieczki górskie po Tatrach, sport, zabawy, prawdziwe przyjaźnie i spotkanie z Bogiem. Termin wyjazdu: 30 sierpnia-13 września. Więcej informacji na plakacie i ulotkach oraz na stronie www.bialydunajec.org

Informujemy, że od dnia 1 września 2017 r. we Wrocławiu rozpoczną działalność nowe publiczne, pozarejonowe szkoły; Salezjańska Szkoła Podstawowa przy ul. Świętokrzyskiej 45-55 oraz Liceum Salezjańskie przy ul. Prusa 78. Zapraszamy i zachęcamy do zapisywania dzieci i młodzieży.

Informujemy, że w wyniku reformy szkolnictwa od 1 wrzesnia 2017r. zostanie uruchomiona Katolicka Szkoła Podstawowa im. Najświętszej Maryi Panny Pośredniczki Łask. Szkoła ta ogłasza nabór do klasyI i klasy VII. Nauka w szkole podstawowej będzie bezpłatna.

Zapisy do Katolickiej Szkoły Podstawowej przeprowadzane są w siedzibie Katolickiego Liceum i Gimnazjum we Wrocławiu - Muchobór Mały przy ul. Sudeckiej 64. Nadmieniamy, że trwa nabór do klasy I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Szkockiej 64. Istnieje także mozliwość przeniesienia ucznia z innej szkoły do Katolickiego Liceum i Gimnazjum.

Poniedziałek, XX Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św

Czytania: