33 Niedziela w ciągu roku

18.11.2018 r.

1.  Dzisiaj o godz. 18.15 ostatnie w tym roku nabożeństwo wypominkowe za zmarłych.

2. Spotkanie kandydatów na ministrantów po Mszy świętej o godz. 10.30.

3. W środę o godz. 17.00 spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa w domu parafialnym.

4. W czwartek o godz. 17.00 spotkanie Akcji Katolickiej w domu parafialnym.

5.W niedzielę za tydzień 25 listopada po Mszy Św. o godz. 10.30 spotkanie rodziców dzieci komunijnych.

6.  Za tydzień w niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 10.30 do grona Liturgicznej Służby Ołtarza zostaną przyjęci kandydaci a podczas Eucharystii o godz. 13.00 modlić się będziemy za zmarłych pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

7. Od I niedzieli adwentu - 2 grudnia, będzie można nabyć w Parafii  opłatki wigilijne i świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duże świece w cenie 14 zł, małe w cenie 6 zł. Ofiary za opłatki będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła. Bardzo prosimy nie przyjmować opłatków od osób, które być może będą odwiedzać Państwa mieszkania, podszywając się pod naszą Parafię. Kto pragnie wcześniej nabyć opłatki, zapraszamy do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania lub do zakrystii po Mszy świętej.

8. Po Mszy świętej w zakrystii można zamówić intencję mszalną, również na rok 2019, oraz nabyć najnowszą prasę katolicką.

9.    Bożemu Miłosierdziu polecajmy ś.p., + Elżbietę SROKĘ, + Krzysztofa DOBRZAŃSKIEGO, i + Halinę SOKOŁOWSKĄ, których z naszej wspólnoty w ostatnim czasie Pan Bóg powołał do Wieczności.  Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...

UWAGA!

KOMUNIKAT POLICJI

Szanowni Państwo!

W ostatnim czasie we Wrocławiu nadal odnotowujemy przypadki oszustw i kradzieży dokonywanych na szkodę seniorów. Przestępcy działający na tzw. „legendę” podszywają się pod policjanta, wnuczka, pracownika administracji, banku czy służby zdrowia itp.

DLATEGO OSTRZEGAMY I APELUJEMY:

1.       Seniorze! Daj sobie czas do namysłu– Po pierwsze: rozmowę z osobą, która podaje się np. Za członka rodziny, policjanta, pracownika banku, itp. i prosi o przekazanie pieniędzy, powinieneś zakończyć komunikatem typu: „Nie mogę teraz podjąć decyzji. Musze chwilę się zastanowić. Zadzwoń do mnie za pół godziny”.

2.       Skorzystaj z pomocy bliskich– po zakończeniu rozmowy natychmiast skontaktuj się z kimś bliskim, zaufanym w celu uzyskania pewności, że osoba, która do Ciebie dzwoniła jest tą, za która się podaje.  Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziesz narażony na ryzyko samodzielnego podejmowania decyzji i wspólnie zastanowicie się co zrobić dalej.

3.       Koniecznie powiadom Policję!– Jeżeli masz wrażenie, że ktos próbuje Cie oszukać natychmiast powiadom o tym Policję. Zadzwoń do nas na bezpłatny numer alarmowy 997 albo, jeżeli korzystasz z telefonu komórkowego na numer 112. Przekaz dyżurnemu informację o swoich podejrzeniach. Policjanci natychmiast podejmą odpowiednie działania.

4.     Inne porady dla starszych osób:

·         Nie wpuszczaj do domu nieznanych Ci osób. Poproś rodzinę o wyposażenie drzwi w wizjer, czyli tzw. Judasza i blokadę drzwi w postaci łańcucha.

·         Wszystkie wizyty instalatorów i innych przedstawicieli administracji sa zawsze zapowiadane na tablicy ogłoszeń.

·         Nie bój się legitymować przychodzących do Ciebie osób przed wpuszczeniem do domu.

·         Nigdy, pod żadnym pozorem nie powierzaj swoich pieniędzy obcym osobom.

·         Kiedy wydaje ci się, że ktoś próbuje Cie oszukać, natychmiast powiadom Policję.

Poniedziałek, XXXIII Tydzień zwykły
    Dzień Powszedni