I Niedziela Wielkiego Postu.

18.02.2018 r.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym podczas którego tradycyjnie złożyć można ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Od dziś wznawiamy Msze Św. w kościele Św. Łazarza, zapraszamy w niedziele o godz. 9.00 i we wtorki o godz. 17.00.

2. Dziś również XIII Niedziela Hospicyjna. Jest to wspólne przedsięwzięcie wrocławskich instytucji zajmujących się ludźmi dorosłymi, umierającymi na raka. Z tej okazji Parafialny Zespół Caritas przeprowadza zbiórkę do puszek na potrzeby chorych. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

3. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przygotowała skarbonki dla Rodzin na jałmużnę wielkopostną. Skarbonki są wystawione na bocznych ołtarzach. Zachęcamy, by włączyć się w pomoc, która w tym roku skierowana jest przede wszystkim do seniorów. Ofiary można również składać do skarbony umieszczonej przy bocznym wyjściu z kościoła od ul. Traugutta.

4.  W środę 21 lutego o godz. 17.00 spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa, a o godz. 17.30 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

5. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej – dla dorosłych o godz. 8.30 i 18.00, a dla dzieci o godz. 17.00.

6.  Odbiór strojów komunijnych dla dziewczynek w piątek o 18.30.

7. Święte Triduum Paschalne jest najważniejszą uroczystością całego roku liturgicznego. Pragniemy, aby cała liturgia była jak najpiękniejsza, dlatego zachęcamy młodzież i studentów, małżeństwa z dziećmi i wszystkich, do włączenia się aktywnie w to dzieło przez wykonywanie czytań psalmów, udział w procesjach z darami i innych czynnościach. Chętni proszeni są o zgłaszania się do ks. Mateusza.

8.   Po Mszy św. w zakrystii można zamówić intencję mszalną, oraz nabyć najnowszą prasę katolicką.

9. Bożemu Miłosierdziu polecajmy ś.p., + Janusza MICACHA, + Zygmunta PIECHOCKIEGO i + Kzimierę SADOWSKĄ, których z naszej wspólnoty w ostatnim czasie Pan Bóg powołał do Wieczności.  Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI DO POMOCY PANI DOROCIE – ŻONIE I MAMIE DWÓJKI DZIECI.

PANI DOROTA CIERPI NA A H U S - ATYPOWY ZESPÓŁ HEMOLITYCZNO-MOCZNICOWY (JEDNĄ Z NAJRZADSZYCH CHORÓB NA ŚWIECIE) – KTÓRA W NIEODWRACALNY SPOSÓB USZKADZA NERKI.

ABY POKONAĆ CHOROBĘ POTRZEBUJE LEKU O NAZWIE „SOLIRIS” KTÓRY JEST NAJDROŻSZYM LEKIEM ŚWIATA – JEGO KOSZT TO 2 MILIONY ZŁOTYCH… BEZ NIEGO ŻADEN PRZESZCZEP SIĘ NIE PRZYJMIE.

POMÓŻMY WSPÓLNIE WPŁACAJĄC DATEK NA KONTO POPRZEZ STRONE FUNDACJI https://www.siepomaga.pl/dorota-sobczak

LUB WYSYŁAJĄC SMS:

NUMER 72365