12 Niedziela w ciągu roku.

25.06.2017 r.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 18.30 nabożeństwo czerwcowe.

2. Dzisiaj Parafialny Zespół Caritas rozprowadza domowe wypieki. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup artykułów szkolnych w ramach akcji „Wyprawka dla żaczka” Zachęcamy, by podzielić się domowymi wypiekami, które można jeszcze przynosić przed każdą Mszą Św. do stoisk Caritas.

3.Z okazji 20-lecia 46 Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego Ks. Arcybiskup Józef Kupny zaproponował aby niektóre parafie naszej Archidiecezji nawiedziły relikwie Św. Jana Pawła II. Są to: duży relikwiarz z kryształową ampułką z krwią Św. Jana Pawła II,  sutanna papieska, stuła i piuska.

Również w naszym kościele we wtorek 27 czerwca Mszą Św. o godz. 12.00 rozpocznie się peregrynacja relikwii. Zapraszamy szczególnie chorych i osoby starsze. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O 18.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. O godz. 18.30 Msza Św. na którą zapraszamy wszystkich parafian.

Z okazji wizyty relikwii papieskich będzie można złożyć ofiarę na budowę Centrum Jana Pawła II w Krakowie, oraz koszty obsługi peregrynacji. W godzinach popołudniowych zachęcamy wszystkich wiernych do nawiedzenia kościoła i osobistej modlitwy przy relikwiach.

4. W czwartek 29 czerwca przeżywać będziemy Uroczystośc Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. o 6.30; 7.00; 8.00 i 18.30, zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W sobotę rozpoczynamy lipiec. Z racji I soboty miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 7.30 różaniec wynagradzający i Msza Św., a po Mszy Św. 15-minutowa medytacja. We wtorek 27 czerwca, oraz w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy Św. w kościele Św. Łazarza.

5. Za tydzień z  racji I niedzieli miesiąca po Mszy Św. o godz. 13.00 zmiana tajemnic różańcowych i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00. O godz. 17.00 katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w domu parafialnym.

6.  Rozpoczyna się czas wakacji i urlopów. Wykorzystajmy ten okres, by odnowić nie tylko nasze siły fizyczne, ale także duchowe. Nawiedzając kościoły oraz miejsca kultu Bożego zadbajmy o odpowiedni strój. Pamiętajmy, że Chrystus oczekuje od nas modlitwy i udziału we Mszy Św. w każdą niedzielę – także w czasie wakacyjnego odpoczynku.

7. Porządek Mszy Św. w naszym kościele od 1 lipca do 31 sierpnia: W niedzielę godziny Mszy Św. bez zmian. W tygodniu od poniedziałku do soboty Msze Św. o 8.00 i 18.30. Okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do soboty od 7.30 do 8.00 i od 18.00 do 18.30. W niedzielę spowiedź podczas Mszy Św.

8.  Po Mszy św. w zakrystii można zamówić intencję mszalną, oraz nabyć najnowszą prasę katolicką.

9. Bożemu Miłosierdziu polecajmy ś.p. + Zofię TOMCZYK, + Roberta TOMCZAKA, + Janinę WOŹNY i + Stanisława WAWRZYNIAKA,  których z naszej wspólnoty w ostatnim czasie Pan Bóg powołał do Wieczności.  Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach

ogłasza nabór do szkoły dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym - w tym ze sprzężonymi deficytami rozwojowymi (autyzm). Ośrodek, jako jeden z nielicznych w województwie, zapewnia całoroczną opiekę w internacie.

Zajęciami edukacyjnymi obejmujemy uczniów od 7 do 24 roku życia posiadającymi orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.

Edukacja ucznia wspomagana jest przez specjalistów w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej, logopedycznej, rewalidacyjnej, socjoterapeutycznej, integracji sensorycznej.

Rekrutacja trwa przez cały rok.

ADRES: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, ul. Stawowa 23, 56-410 Dobroszyce tel. 71/314 11 13, e-mail: dobroszyce@op.pl

Duszpasterstwa Akademickie Wrocławia zapraszają wszystkich maturzystów i studentów na Obóz Adaptacyjny w Białym Dunajcu. Obóz to niesamowita przygoda, wycieczki górskie po Tatrach, sport, zabawy, prawdziwe przyjaźnie i spotkanie z Bogiem. Termin wyjazdu: 30 sierpnia-13 września. Więcej informacji na plakacie i ulotkach oraz na stronie www.bialydunajec.org

Informujemy, że od dnia 1 września 2017 r. we Wrocławiu rozpoczną działalność nowe publiczne, pozarejonowe szkoły; Salezjańska Szkoła Podstawowa przy ul. Świętokrzyskiej 45-55 oraz Liceum Salezjańskie przy ul. Prusa 78. Zapraszamy i zachęcamy do zapisywania dzieci i młodzieży.

Informujemy, że w wyniku reformy szkolnictwa od 1 wrzesnia 2017r. zostanie uruchomiona Katolicka Szkoła Podstawowa im. Najświętszej Maryi Panny Pośredniczki Łask. Szkoła ta ogłasza nabór do klasyI i klasy VII. Nauka w szkole podstawowej będzie bezpłatna.

Zapisy do Katolickiej Szkoły Podstawowej przeprowadzane są w siedzibie Katolickiego Liceum i Gimnazjum we Wrocławiu - Muchobór Mały przy ul. Sudeckiej 64. Nadmieniamy, że trwa nabór do klasy I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Szkockiej 64. Istnieje także mozliwość przeniesienia ucznia z innej szkoły do Katolickiego Liceum i Gimnazjum.

Poniedziałek, XII Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn

Czytania: