II Niedziela Adwentu.

10.12.2017 r.

1. Dzisiaj o godz. 18.30 Nieszpory. Informujemy, że przez okres Adwentu nie będzie Koronki do Bożego Miłosierdzia w niedziele o godz. 15.00. Ks. Proboszcz składa podziękowanie VI i X Róży Żywego Różańca za ofiary na fundusz remontowy naszej Parafii, a także wszystkim składającym dzisiaj ofiary na tacę, również przeznaczone na ten cel. Informujemy, że również dzięki dotacjom z gminy Wrocław został zakończony remont dachu nad prezbiterium, osuszanie i zabezpieczenie fundamentu przed wilgocią w kościele Św. Łazarza, oraz renowacja figury Matki Bożej z Dzieciątkiem przed kościołem Św. Maurycego.

2. Dzisiaj również mamy okazję po Mszy Św. złożyć ofiarę do puszek, na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom z Caritas za pomoc w zbiórce.

3. Zapraszamy wszystkich na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 dla starszych, a dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Codziennie o godz. 6.10 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

4. Informujemy, że Parafialny Zespół Caritas przyjmuje w biurze w domu parafialnym w każdy poniedziałek od godz. 16.00 do 18.00.

5. W środę 13 grudnia zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie po wieczornej Mszy Św. o godz. 19.15.

6. W czwartek 14 grudnia spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza po wieczornej Mszy Św.

7.  Również w czwartek o godz. 17.00 w domu katechetycznym spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy II gimnazjum. Spotkanie dla kandydatów z klasy III w piątek o godz. 17.00.

8.  Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się za tydzień w niedziele 17 grudnia. Poprowadzi je Ks. Mariusz Leonik, kapelan wojskowy z Jednostki Wojsk Lotniczych w Dęblinie. Szczegółowy program rekolekcji umieszczony jest w gablotach.

9. Przy wyjściu głównym z kościoła można nabyć poświęcone opłatki wigilijne i świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duże świece w cenie 14 zł, małe w cenie 6 zł. Ofiary za opłatki będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła. Bardzo prosimy nie przyjmować opłatków od osób, które być może będą odwiedzać Państwa mieszkania, podszywając się pod naszą Parafię.

10. Od przyszłej niedzieli 17 grudnia, w przedsionku kościoła ministranci rozprowadzać będą sianko świąteczne, pod obrus na stole wigilijnym. Dochód z jego sprzedaży przeznaczony będzie na działalność Liturgicznej Służby Ołtarza. Zachęcamy do nabywania.

11. Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej informuje, że po raz drugi odbędzie we Wrocławiu koncert ewangelizacyjny pt. "WROCŁAWSKIE BETLEJEM". Koncert ten odbędzie się 12 stycznia 2018 r.  w Hali Stulecia o godz. 19.00. Bilety są w cenie 40, 60 lub 80 zł. Wszystkich, którzy chcieliby nabyć bilety prosimy o wpisywanie się na listę w zakrystii. Zapisy prowadzimy jeszcze tylko dzisiaj.

12.Kancelaria parafialna czynna dodatkowo w soboty od godz. 10.00 do 11.00.

13.Po Mszy św. w zakrystii można zamówić intencję mszalną, również na rok 2018, oraz nabyć najnowszą prasę katolicką.

Bożemu Miłosierdziu polecajmy ś.p. + Mariannę SIKORSKĄ, + Adama NOWACKIEGO  i + Zdzisława HAJDUKA,  których z naszej wspólnoty w ostatnim czasie Pan Bóg powołał do Wieczności.  Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI DO POMOCY PANI DOROCIE – ŻONIE I MAMIE DWÓJKI DZIECI.

PANI DOROTA CIERPI NA A H U S - ATYPOWY ZESPÓŁ HEMOLITYCZNO-MOCZNICOWY (JEDNĄ Z NAJRZADSZYCH CHORÓB NA ŚWIECIE) – KTÓRA W NIEODWRACALNY SPOSÓB USZKADZA NERKI.

ABY POKONAĆ CHOROBĘ POTRZEBUJE LEKU O NAZWIE „SOLIRIS” KTÓRY JEST NAJDROŻSZYM LEKIEM ŚWIATA – JEGO KOSZT TO 2 MILIONY ZŁOTYCH… BEZ NIEGO ŻADEN PRZESZCZEP SIĘ NIE PRZYJMIE.

POMÓŻMY WSPÓLNIE WPŁACAJĄC DATEK NA KONTO POPRZEZ STRONE FUNDACJI https://www.siepomaga.pl/dorota-sobczak

LUB WYSYŁAJĄC SMS:

NUMER 72365