19 Niedziela w ciągu roku.

12.08.2018 r.

1. Ks. Proboszcz składa podziękowanie VI Róży Żywego różańca, oraz wszystkim zebranym za ofiary złożone dzisiaj na tacę, przeznaczone na fundusz remontowy naszej Parafii.

2.  Dziękujemy również wszystkim Duchowym Uczestnikom Pielgrzymki na Jasną Górę. Msza Św. dziękczynna w ich intencji zostanie odprawiona we Wspomnienie NMP Królowej – w środę 22 sierpnia, o godz. 8.00.

3. W poniedziałek 13 sierpnia po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.

4. W środę 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy Św. O godz. 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę, o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.00 i 19.00. po każdej Mszy Św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

5.W sobotę 18 sierpnia Ks. Arcybiskup Józef  Kupny zaprasza do udziału w I Archidiecezjalnej Pielgrzymce Członków Żywego Różańca do Henrykowa, która rozpocznie się uroczystą Mszą Św. o godz. 11.00. W programie również różaniec, zwiedzanie opactwa pocysterskiego oraz koncert patriotyczny z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Nasza Parafia organizuje wyjazd autokarem – w sobotę o godz. 9.00 z parkingu przy ul. Dobrzyńskiej. Koszt 20 zł, zapisy w zakrystii.

6. Po Mszy św. w zakrystii można zamówić intencję mszalną, oraz nabyć najnowszą prasę katolicką.

7.Bożemu Miłosierdziu polecajmy ś.p.+,  których z naszej wspólnoty w ostatnim czasie Pan Bóg powołał do Wieczności.  Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...

„Co minutę ktoś potrzebuje krwi a pacjenci niestety nie mają wakacji? Wystarczy godzina, żeby uratować komuś życie. Oddaj Krew już dziś”

Co chwilę gdzieś w kraju dochodzi do wypadku a średnio 1 osoba na 10 w szpitalu potrzebuje krwi.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wrocławia zaprasza do oddawania krwi podczas wakacji. Krew można oddwać codziennie w RCKIK we Wrocławiu przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9, w Terenowym Oddziale w Głogowie, w Legnicy czy w Lubinie oraz na akcjach wyjazdowych na terenie Dolnego Śląska.

Kalendarz akcji dostępny jest na naszej stronie www.rckik.wroclaw.pl

Przypominamy kto może oddać krew:  każda zdrowa pełnoletnia osoba do 65-ego roku życia  legitymująca się dokumentem ze zdjęciem stwierdzającym tożsamość wraz z numerem PESEL.

Przed oddaniem krwi lub jej składników należy:

·         Być wyspanym

·         W ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów

·         Spożyć lekkostrawny posiłek

·         Ograniczyć palenie papierosów

·         Nie przychodzić do oddania krwi po spożyciu alkoholu lub innych środków zmieniających nastrój

Dzięki pomocy będziemy w stanie zabezpieczyć krew dla dolnośląskich klinik i szpitali w okresie letnim.

UWAGA!

KOMUNIKAT POLICJI

Szanowni Państwo!

W ostatnim czasie we Wrocławiu nadal odnotowujemy przypadki oszustw i kradzieży dokonywanych na szkodę seniorów. Przestępcy działający na tzw. „legendę” podszywają się pod policjanta, wnuczka, pracownika administracji, banku czy służby zdrowia itp.

DLATEGO OSTRZEGAMY I APELUJEMY:

1.       Seniorze! Daj sobie czas do namysłu– Po pierwsze: rozmowę z osobą, która podaje się np. Za członka rodziny, policjanta, pracownika banku, itp. i prosi o przekazanie pieniędzy, powinieneś zakończyć komunikatem typu: „Nie mogę teraz podjąć decyzji. Musze chwilę się zastanowić. Zadzwoń do mnie za pół godziny”.

2.       Skorzystaj z pomocy bliskich– po zakończeniu rozmowy natychmiast skontaktuj się z kimś bliskim, zaufanym w celu uzyskania pewności, że osoba, która do Ciebie dzwoniła jest tą, za która się podaje.  Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziesz narażony na ryzyko samodzielnego podejmowania decyzji i wspólnie zastanowicie się co zrobić dalej.

3.       Koniecznie powiadom Policję!– Jeżeli masz wrażenie, że ktos próbuje Cie oszukać natychmiast powiadom o tym Policję. Zadzwoń do nas na bezpłatny numer alarmowy 997 albo, jeżeli korzystasz z telefonu komórkowego na numer 112. Przekaz dyżurnemu informację o swoich podejrzeniach. Policjanci natychmiast podejmą odpowiednie działania.

4.     Inne porady dla starszych osób:

·         Nie wpuszczaj do domu nieznanych Ci osób. Poproś rodzinę o wyposażenie drzwi w wizjer, czyli tzw. Judasza i blokadę drzwi w postaci łańcucha.

·         Wszystkie wizyty instalatorów i innych przedstawicieli administracji sa zawsze zapowiadane na tablicy ogłoszeń.

·         Nie bój się legitymować przychodzących do Ciebie osób przed wpuszczeniem do domu.

·         Nigdy, pod żadnym pozorem nie powierzaj swoich pieniędzy obcym osobom.

·         Kiedy wydaje ci się, że ktoś próbuje Cie oszukać, natychmiast powiadom Policję.

Informujemy, że od 1 września 2018 roku Katolicka Szkoła Podstawowa, Publiczne Gimnazjum Katolickie i Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. N.M.P. Pośredniczki Łask rozpocznie działalność w nowej siedzibie w budynku Gimnazjum Nr 4 we Wrocławiu przy ulicy Paulińskiej 14 – boczna ul. Pomorskiej na terenie par. p.w. św. Bonifacego.

Ogłaszamy nabór do klas od I do VIII Katolickiej Szkoły Podstawowej, a także do klasy III Gimnazjum i klas od I do III Liceum. Nabór do tych Szkół będzie prowadzony na wszystkich poziomach kształcenia. Opiekę nad szkołami sprawować będzie Archidiecezja Wrocławska.

Zapisy odbywają się w siedzibie Katolickiego Liceum, Gimnazjum i Szkoły Podstawowej we Wrocławiu przy ul. Szkockiej 64 oraz w siedzibie Gimnazjum Nr 4 we Wrocławiu przy ul. Paulińskiej 14.

Informację w sprawie naboru można uzyskać pod nr tel. 605 222 626, 71-354 5929 oraz na stronach internetowych www.klo.wroclaw.pl i www.ksp.wroclaw.pl

Środa, XIX Tydzień zwykły
    Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny