Menu

Polecamy strony

   

          Ogłoszenia duszpasterskie

   

  I Niedziela Adwentu.

  01.12.2019 r.

  1.Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca o godz. 13.00 zmiana tajemnic różańcowych i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15.00, o godz. 17.00 katecheza przedchrzcielna dla Rodziców i chrzestnych w domu parafialnym, o godz. 18.30 nabożeństwo z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

   

  2. Rozpoczęliśmy czas Adwentu. Zapraszamy wszystkich na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 dla starszych, a dla dzieci – szczególnie przygotowujących się do I Komunii św. oraz Rocznicy I Komunii od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Codziennie o godz. 6.10 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

   

  3.W poniedziałek o godz. 17.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VII w domu parafialnym.

   

  4.W środę spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa o godz. 17.00.

   

  5.W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17.30 modlitwy prowadzone przez Wspólnotę Najdroższej Krwi Chrystusa, o godz. 18.30 Msza Św.   w intencji tej Wspólnoty oraz Liturgicznej Służby Ołtarza i o nowe powołania kapłańskie. Po Mszy Św. spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza.

   

  6.W piątek spowiedź św. w godz. od 6.30 do 8.30 i od 17.30 do 19.00. O godz. 18.30 Msza Św. roratnia.

   

  7.W sobotę 7 grudnia odwiedziny duszpasterskie chorych w godzinach przedpołudniowych. Z racji I soboty miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 7.30 różaniec wynagradzający i Msza Św., a po Mszy Św. 15-minutowa medytacja.

   

  8.W niedzielę za tydzień 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ojciec Oskar Maciaczyk, franciszkanin. Szczegółowy plan rekolekcji w gablotach parafialnych. Na Mszy Św. o godz. 10.30 dzieci przygotowując się do I Komunii Św. otrzymają poświęcone medaliki Niepokalanej.

   

  9.Również za tydzień w niedzielę przeprowadzana będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie, prosimy Parafialny Zespół Caritas i Wolontariuszy z parafialnych grup modlitewnych o pomoc w przeprowadzeniu zbiórki. Ofiary na tacę przeznaczone będą na potrzeby naszej świątyni.

   

  10. Przy wyjściu głównym z kościoła można nabyć poświęcone opłatki wigilijne i świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duże świece w cenie 14 zł, małe w cenie 6 zł. Ofiary za opłatki będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła. Bardzo prosimy nie przyjmować opłatków od osób, które być może będą odwiedzać Państwa mieszkania, podszywając się pod naszą Parafię.

   

  11.Trwają przygotowania do Europejskiego Spotkania Młodych w duchu Taize. Dziękujemy wszystkim, którzy już wyrazili chęć przyjęcia pielgrzymów do swoich rodzin. Zachęcamy do okazania gościnności i prosimy aby formularze zgłoszeniowe, które można pobrać w zakrystii po Mszy Św. przekazać do zakrystii lub kancelarii parafialnej. W najbliższy wtorek  po wieczornej Mszy Św. – o godz. 19.15 zapraszamy do naszego kościoła na modlitwę w duchu Taize.

   

  12.Informujemy, że w tym tygodniu zakończy się druk kalendarza parafialnego, który będzie można nabyć w cenie 10 zł. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na cele duszpasterstwa.

   

  13.Po Mszy św. w zakrystii można zamówić intencję mszalną, również na rok 2020, oraz nabyć najnowszą prasę katolicką.

   

   

  14.Bożemu Miłosierdziu polecajmy ś.p. + Mariannę NOWAK,  którą z naszej wspólnoty w ostatnim czasie Pan Bóg powołał do Wieczności (a także ś.p. zmarłych polecanych w tej Eucharystii).  Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...

   

   

  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wrocławia apeluje o zgłaszanie się do oddawania krwi osoby z grupami przede wszystkim ujemnymi jak również plusowymi. Wystarczy godzina, żeby uratować komuś życie.”

  Co chwilę gdzieś w kraju dochodzi do wypadku a średnio 1 osoba na 10 w szpitalu potrzebuje krwi.

  Krew można oddawać codziennie w RCKIK we Wrocławiu przy  ul. Czerwonego Krzyża 5/9, w Terenowym Oddziale w Głogowie, w Legnicy czy w Lubinie oraz na akcjach wyjazdowych na terenie Dolnego Śląska. Kalendarz akcji dostępny jest na naszej stronie www.rckik.wroclaw.pl

  Przypominamy kto może oddać krew:  każda zdrowa pełnoletnia osoba do 65-ego roku życia  legitymująca się dokumentem ze zdjęciem stwierdzającym tożsamość wraz z numerem PESEL.

  Przed oddaniem krwi lub jej składników należy:

  • Być wyspanym
  • W ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów
  • Spożyć lekkostrawny posiłek
  • Ograniczyć palenie papierosów
  • Nie przychodzić do oddania krwi po spożyciu alkoholu lub innych środków zmieniających nastrój

  Z góry dziękujemy za przekazanie komunikatu.

  Dzięki pomocy będziemy w stanie zabezpieczyć krew dla dolnośląskich klinik i szpitali w tym trudnym dla nas okresie.  

   

  UWAGA!

  KOMUNIKAT POLICJI

  Szanowni Państwo!

  W ostatnim czasie we Wrocławiu nadal odnotowujemy przypadki oszustw i kradzieży dokonywanych na szkodę seniorów. Przestępcy działający na tzw. „legendę” podszywają się pod policjanta, wnuczka, pracownika administracji, banku czy służby zdrowia itp.

  DLATEGO OSTRZEGAMY I APELUJEMY:

  1.       Seniorze! Daj sobie czas do namysłu– Po pierwsze: rozmowę z osobą, która podaje się np. Za członka rodziny, policjanta, pracownika banku, itp. i prosi o przekazanie pieniędzy, powinieneś zakończyć komunikatem typu: „Nie mogę teraz podjąć decyzji. Musze chwilę się zastanowić. Zadzwoń do mnie za pół godziny”.  

  2.       Skorzystaj z pomocy bliskich– po zakończeniu rozmowy natychmiast skontaktuj się z kimś bliskim, zaufanym w celu uzyskania pewności, że osoba, która do Ciebie dzwoniła jest tą, za która się podaje.  Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziesz narażony na ryzyko samodzielnego podejmowania decyzji i wspólnie zastanowicie się co zrobić dalej.

  3.       Koniecznie powiadom Policję!– Jeżeli masz wrażenie, że ktos próbuje Cie oszukać natychmiast powiadom o tym Policję. Zadzwoń do nas na bezpłatny numer alarmowy 997 albo, jeżeli korzystasz z telefonu komórkowego na numer 112. Przekaz dyżurnemu informację o swoich podejrzeniach. Policjanci natychmiast podejmą odpowiednie działania.

  4.     Inne porady dla starszych osób:

  ·         Nie wpuszczaj do domu nieznanych Ci osób. Poproś rodzinę o wyposażenie drzwi w wizjer, czyli tzw. Judasza i blokadę drzwi w postaci łańcucha.

  ·         Wszystkie wizyty instalatorów i innych przedstawicieli administracji sa zawsze zapowiadane na tablicy ogłoszeń.

  ·         Nie bój się legitymować przychodzących do Ciebie osób przed wpuszczeniem do domu.

  ·         Nigdy, pod żadnym pozorem nie powierzaj swoich pieniędzy obcym osobom.

   

  ·         Kiedy wydaje ci się, że ktoś próbuje Cie oszukać, natychmiast powiadom Policję.

  Święta

  Sobota, I Tydzień Adwentu
  Rok A, II
  Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i dr Kościoła

  Licznik

  Liczba wyświetleń:
  2999533