Menu

Polecamy strony

  Ogłoszenia duszpasterskie

   

  14 Niedziela w ciągu roku.

  05.07.2020 r.

   

  1.Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 13.00 zmiana tajemnic różańcowych i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15.00, zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia. Ks. Proboszcz składa serdeczne podziękowanie Członkom III Róży Żywego Różańca za ofiarę na potrzeby naszej świątyni.


  2. W lipcu i sierpniu parafialne biuro Caritas będzie nieczynne.


  3.Porządek Mszy Św. w naszym kościele od 1 lipca do 31 sierpnia: W niedzielę godziny Mszy Św. bez zmian, o godz. 6.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, natomiast nie będzie nabożeństw przed wieczorną Mszą Św. W tygodniu od poniedziałku do soboty Msze Św. o 8.00 i 18.30. W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy Św. w kościele Św. Łazarza.


  4.Okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do soboty od 7.30 do 8.00 i od 18.00 do 18.30. W niedzielę spowiedź podczas Mszy Św., a wieczorem przed Mszą Św. od 18.30 do 19.00.

  5.    Po Mszy św. w zakrystii można zamówić intencję mszalną, oraz nabyć najnowszą prasę katolicką.


   

  6.    Bożemu Miłosierdziu polecajmy ś.p. + Adama GŁADUNA i + Kazimierza JASZCZUKA, których z naszej wspólnoty w ostatnim czasie Pan Bóg powołał do Wieczności.  Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...


  Ruszają bezpłatne szkolenia komputerowe dla seniorów z Wrocławia! Zgłoś siebie lub bliską osobę do udziału

   

  Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej TuRazem zaprasza do udziału w bezpłatnym projekcie ,,Akademia Cyfrowego Obywatela 60+”.  Podczas 4 spotkań online (8h warsztatów)  seniorzy poznają narzędzia do komunikacji w Internecie, nauczą się bezpiecznego korzystania z sieci, zrobienia zakupów przez Internet, czy też załatwienia spraw urzędowych i zdrowotnych.

  W ramach Akademii odbędą się bezpłatne zajęcia online (4 spotkania po 2h) oraz indywidualne konsultacje.
  Do dyspozycji seniorów będzie również informatyk, który pomoże w kwestiach technicznych.

  Tematyka szkoleń:

  1) Sposoby komunikacji w Internecie (e-mail, czat, videorozmowa – przegląd dostępnych komunikatorów),
  2) Bezpieczeństwo w sieci
  3) Cyfrowy obywatel (e-puap, e-zus, e-recepty)
  4) Bezpieczne zakupy przez Internet (konta bankowe, przelewy – zakupy, opłacanie rachunków)
  5) Kwestie podsumowujące oraz tematy/ zagadnienia, o których poruszenie poproszą uczestnicy.

  Grupę docelową projektu stanowią seniorzy z gminy miejskiej Wrocław .
  Szkolenia są bezpłatne, a zajęcia ruszają już w lipcu.

  Harmonogram zajęć:

  I grupa (środy), g.09:00-10:30 , 08.07., 15.07., 22.07., 29.07.

  II grupa (środy), g.17:00-18:30 , 08.07., 15.07., 22.07., 29.07.

  III grupa (sobota) g.09:00-11:30 , 11.07, 18.07., 25.07


  Nie masz komputera, a chcesz wziąć udział w projekcie? To nie problem!

  Z racji obecnej sytuacji panującej w kraju i w celu zapewnienia bezpieczeństwa, projekt zakłada szkolenia online. Uczestnikami mogą być zatem osoby, które w podstawowym stopniu potrafią obsługiwać komputer. Jeśli ktoś nie ma dostępu do sprzętu Stowarzyszenie gwarantuje dostarczenie laptopa z dostępem do Internetu na czas trwania projektu, do domu chętnego seniora.  Jak zgłosić się do udziału?

  Akademia jest całkowicie bezpłatna. Szkolenia ruszą już w lipcu, więc warto jak najszybciej zgłosić się do udziału. Liczba miejsc jest bowiem ograniczona. Zgłoszenia odbywają się drogą mailową lub telefoniczną.

  Zapisy:

  tel. 889 479 099
  tel. 508 280 018
  mail:

   

  Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Wrocław.


  Informacja Urzędu Miasta Wrocławia dla Parafian Kościoła pw. św. Maurycego

   

  Urząd Miejski Wrocławia w ramach kampanii Zmień Piec zachęca mieszkańców do skorzystania ze środków finansowych na wymianę pieców węglowych na ekologiczne ogrzewanie.

  Miasto zapewnia:

  §  do 15 tysięcy złotych na wymianę pieca,

  §  do 5 tysięcy złotych na wymianę starej drewnianej stolarki okiennej,

  §  dopłaty do rachunków za ogrzewanie – nawet 4 tysiące rocznie,

  §  dla najemców komunalnych zwolnienia i ulgi w czynszu.

   

  Dopłaty te będą maleć w kolejnych latach, tak wiec im szybciej piec zostanie wymieniony tym korzystniejsze będą warunki dofinansowania.

   

  Od lipca zapraszamy do punktów gdzie Asystenci Zmień Piec pełnić będą stałe dyżury. Adresy dyżurów Asystentów Zmień Piec dostępne są w gablocie, a dla naszych Parafian najbliższe punkty to:

   

  1. Centrum na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39a

  2. PRZED•POKÓJ H13, ul. Hercena 13

   

  Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej: www.zmienpiec.pl, gdzie znajdą Państwo szczegółowe informacje o programie dofinansowań lub na infolinię Miasta 71 777 77 77.

   

   

  Wszyscy oddychamy tym samym powietrzem. Dbając o jego jakość – dbamy o siebie nawzajem. Nie zatruwajcie siebie i swoich bliskich – skorzystajcie z możliwości wymiany pieca za miejskie pieniądze.

   

   W związku z wyjątkową sytuacją i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, rosnącym zapotrzebowaniem na krew ze szpitali  zwracamy się do  wszystkich Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób o zgłaszanie się do Centrum Krwiodawstwa w celu oddania krwi.

  Apelujemy do Państwa ! Mocno spadły nam stany krwi a szczególnie potrzebne są grupy:  O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

   

  Krwi niestety nie możemy długo magazynować i pobrany koncentrat krwinek czerwonych może być przetoczony pacjentowi tylko przez 42 dni od pobrania, a koncentrat krwinek płytkowych ma termin ważności jedynie 5 dni, dlatego tak ważne jest regularne zgłaszanie się osób do oddawania krwi i pozyskiwanie nowych krwiodawców. 

  Przypominamy, że krwiodawcą może być osoba w wieku 18-65 lat, która w ostatnim czasie nie podróżowała do innych krajów, nie miała kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, ciesząca się ogólnie dobrym stanem zdrowia.  Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, musi być zdrowy, wypoczęty, w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów,  po lekkostrawnym posiłku i Należy też pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL.

   

  W trosce o Wasze bezpieczeństwo przypominamy, że można się zarejestrować telefonicznie na daty dzień i godzinę – tel. 71 371 58 24 (proszę dzwonić od poniedziałku do piątku od 8.00 – 17.00)

   

  Czekamy na Was z niecierpliwością!

  UWAGA!

  KOMUNIKAT POLICJI

  Szanowni Państwo!

  W ostatnim czasie we Wrocławiu nadal odnotowujemy przypadki oszustw i kradzieży dokonywanych na szkodę seniorów. Przestępcy działający na tzw. „legendę” podszywają się pod policjanta, wnuczka, pracownika administracji, banku czy służby zdrowia itp.

  DLATEGO OSTRZEGAMY I APELUJEMY:

  1.       Seniorze! Daj sobie czas do namysłu– Po pierwsze: rozmowę z osobą, która podaje się np. Za członka rodziny, policjanta, pracownika banku, itp. i prosi o przekazanie pieniędzy, powinieneś zakończyć komunikatem typu: „Nie mogę teraz podjąć decyzji. Musze chwilę się zastanowić. Zadzwoń do mnie za pół godziny”.  

  2.       Skorzystaj z pomocy bliskich– po zakończeniu rozmowy natychmiast skontaktuj się z kimś bliskim, zaufanym w celu uzyskania pewności, że osoba, która do Ciebie dzwoniła jest tą, za która się podaje.  Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziesz narażony na ryzyko samodzielnego podejmowania decyzji i wspólnie zastanowicie się co zrobić dalej.

  3.       Koniecznie powiadom Policję!– Jeżeli masz wrażenie, że ktos próbuje Cie oszukać natychmiast powiadom o tym Policję. Zadzwoń do nas na bezpłatny numer alarmowy 997 albo, jeżeli korzystasz z telefonu komórkowego na numer 112. Przekaz dyżurnemu informację o swoich podejrzeniach. Policjanci natychmiast podejmą odpowiednie działania.

  4.     Inne porady dla starszych osób:

  ·         Nie wpuszczaj do domu nieznanych Ci osób. Poproś rodzinę o wyposażenie drzwi w wizjer, czyli tzw. Judasza i blokadę drzwi w postaci łańcucha.

  ·         Wszystkie wizyty instalatorów i innych przedstawicieli administracji sa zawsze zapowiadane na tablicy ogłoszeń.

  ·         Nie bój się legitymować przychodzących do Ciebie osób przed wpuszczeniem do domu.

  ·         Nigdy, pod żadnym pozorem nie powierzaj swoich pieniędzy obcym osobom.

   

  ·         Kiedy wydaje ci się, że ktoś próbuje Cie oszukać, natychmiast powiadom Policję.

  Święta

  Piątek, XIV Tydzień zwykły
  Rok A, II
  Dzień Powszedni

  Licznik

  Liczba wyświetleń:
  3061071