28 Niedziela w ciągu roku.

15.10.2017 r.

1. W zeszłą niedzielę z okazji Dnia Papieskiego zebrano do puszek, na pomoc Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia 2380 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.Ks. Proboszcz składa również podziękowanie V Róży Żywego Różańca za ofiarę przeznaczoną na fundusz remontowy naszej Parafii.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.30 nabożeństwo różańcowe. Również dzisiaj i w niedzielę za tydzień złożyć można podpis pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest nr pesel.

3. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci szkolnych, zwłaszcza przygotowujących się do I Komunii Świętej - od poniedziałku do piątku o godz. 17.00., dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 18.30.

4. Organizatorzy akcji „Szlachetna Paczka” i Parafialny Zespół Caritas zachęcają do zgłaszania się Rodzin, osób samotnych i chorych potrzebujących pomocy. Prosimy Parafian o pomoc w zgłaszaniu osób potrzebujących pomocy, których moglibyśmy objąć akcją „Szlachetnej paczki”. Zgłoszenia przyjmujemy tylko w najbliższy poniedziałek i wtorek od 16.00 do 17.00 w parafialnym biurze Caritas, które znajduje się w domu parafialnym.

Caritas wrocławska i pelplińska zachęca też do wsparcia poszkodowanych w wyniku nawałnic. Szczegóły na ulotkach i w gablocie „Caritas”.

5. Jutro o godz. 19.20 w naszym diecezjalnym „Radiu Rodzina” odbędzie się emisja audycji z cyklu „Madonny Dolnośląskie” – poświęconej wizerunkowi Matki Bożej ze Stanisławowa, który jest czczony w naszej świątyni. Redakcja radiowa zaprasza Parafian, pamiętających Stanisławów przed przesiedleniem, do podzielenia się wspomnieniami na antenie. Szczegóły na stronie internetowej www.radiorodzina.pl.

6. W środę 18 października spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa o godz. 17.00 w domu parafialnym.

7. We czwartek o godz. 17.00 spotkanie Akcji Katolickiej, a po Mszy Św. wieczornej spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza.

8. W niedzielę za tydzień na Mszy Św. o godz. 10.30 modlić się będziemy w int. Ks. Łukasza z okazji Jego imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Również za tydzień Oo. Bonifratrzy zapraszają na Msze Św. o godz. 11.30, po której nastąpi symboliczne zasadzenie rajskich jabłonek w ogrodzie klasztornym. Szczegóły na plakatach.

9. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Przy końcu ławek i na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki na wypominki. Po czytelnym wypisaniu imion zmarłych oraz nazwy ulicy, kartki prosimy składać w kancelarii, zakrystii lub podczas tacy.

W Uroczystość Wszystkich Świętych i 2 listopada - w Dzień Zaduszny zachęcamy do modlitwy za naszych ś.p. Zmarłych podczas specjalnych Mszy Św. zbiorowych.

1 listopada o godz. 15.00Msza Św. na cmentarzu parafialnym na Skowroniej Górze przy ul. Działkowej a o godz. 19.00 w kościele parafialnym, w Dzień Zaduszny w kościele o godz. 9.00 i 17.00. Intencje tych Mszy zamawiać można w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

10. Kancelaria parafialna czynna dodatkowo w soboty od godz. 10.00 do 11.00.

11.Po Mszy św. w zakrystii można zamówić intencję mszalną, również na rok 2018, oraz nabyć najnowszą prasę katolicką, a także kalendarze na nowy rok: kalendarz misyjny w cenie 6 zł, i kalendarz naszej Archidiecezji w cenie 10 zł.

12.Bożemu Miłosierdziu polecajmy ś.p. + Marię REWKOWSKĄ i + Antoninę ELJASZUK, które z naszej wspólnoty w ostatnim czasie Pan Bóg powołał do Wieczności.  Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...

Wolontariusze Szlachetnej Paczki we Wrocławiu pilnie poszukiwani!
    Jeśli chcesz dołączyć do Super Drużyny, poznać rewelacyjnych ludzi, którzy myślą i czują podobnie jak Ty, a jednocześnie pomóc drugiemu człowiekowi, zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki.
    Zyskasz rozwój osobisty i cenione kompetencje, które sprawią, że będziesz atrakcyjnym kandydatem dla każdego pracodawcy. Zyskasz również o wiele więcej, ale tego nie da się zmierzyć lub zważyć  Pamiętaj! To Ty masz wpływ na to, jak wyglada świat wokół Ciebie.
    Zgłoś się, jeżeli:
    Lubisz ludzi.
    Masz motywację do rozwoju.
    Potrafisz współpracować z innymi.
    Masz skończone 18 lat.
    ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZIŚ -> www.superw.pl
    Na zgłoszenia czekamy do końca września 2017 r.
    Masz pytania?  Zapraszam do kontaktu: e-mail: wiktoriawawrzynowska@wp.pl ;

tel.: 660329956