W ramach przygotowania do I Komunii Świetej - z małym opóźnieniem - zapraszam rodziców dzieci komunijnych do obejrzenia kolejnego filmiku:


Przebieg Mszy Świętej.

 

Kolejna część 13 lutego 2021 r.

W ramach przygotowania do I Komunii Świetej - z małym opóźnieniem - zapraszam rodziców dzieci komunijnych do obejrzenia kolejnego filmiku:

 

Dlaczego niedziela jest taka ważna? 

 

oraz 

 

Po co chodzimy do Kościoła?

 

Kolejna część 16 stycznia 2021 r.

Drodzy Rodzice, 

13.12.2020 r., w niedzielę, przedsawiciel firmy Duber zaprasza na pobranie miary litugicznych strojów komunijnych.

Ze względów sanitarnych spotkanie odbędie się w dwóch turach:- od godz. 9.00 przychodzą chłopcy- dziewczęta: po zakończeniu Mszy świętej o godz. 10:30.

Spotkanie odbędzie się w dolnej sali domu parafialnego.

Z dzieckiem przychodzi TYLKO JEDEN rodzic.

 

W niedzielę, 13.12.2020 r., na zakończenie Mszy świętej o godz. 10:30, dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętejj zostaną zawierzne i otrzymają medalik Najświętszej Maryi Panny przygotowany przez Ojców Franciszkanów z Niepokalanowa, a ofiarowanych przez Wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej z naszej Parafii.

 

O Cudownym Medaliku możesz dowiedzieć się więcej:- 5 ciekawostek o Cudownym medaliku- bajka dla dzieci o św Katarzynie i cudownym medaliku

Drodzy Rodzice i Dzieci,

...3...2...1...START... przygotowania do uroczystości Narodzin Jezusa czas zacząć!

W niedzielę, 29.11.2020, rozpoczniemy Adwent. 

W życiu do ważnych wydarzeń należy bardzo dobrze sie przygotować. Dlatego w tym roku Waszych przygotowań do I Komunii Świetej, kiedy to w pełni - przez sakramentalna Komunię - będziecie mogli uczestniczyć w Eucharystii, tematem Rorat będzie właśnie ten CUD NAD CUDAMI. Tegoroczne spotkania adwentowe przybliżą tajemnicę Mszy Świętej. Podczas Rorat  nauczymy się jeszcze pobożniej w niej uczestniczyć. Przypomnimy sobie nie tylko to, co podczas każdej Mszy świętej się dzieje, ale przede wszystkim, że każda Eucharystia jest ofiarą Jezusa Chrystusa, prawdziwie obecnego pod postacią Najświętszej Hostii. Poznamy też ludzi – takich jak ogłoszonego ostatnio błogosławionym Carla Acutisa – dla których Msza Święta była najważniejszą chwilą każdego dnia i największą świętością. Wśród nich będą też święta mama, siostry zakonne i zakonnik, ksiądz, studenci, a nawet małe dzieci.

Zapraszamy na Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.30

RORATY(odprawiane tylko w adwencie), to msze swięte  ku czci Najświętszej Maryi Panny, która też przygotowywała się na przyjście i narodziny Chrystusa. Na roraty przyjdźcie z lampionem - który przypomni nam, że rodzący sie Jezus przychodzi do nas w Eucharystii w blasku palących sie świec, i że to On SAM JEST ŚWIATŁEM oświecającym nasze życie.

Każdy, kto będzie przychodził do naszego kościoła na roraty dla dzieci po Mszy Świetej otrzyma obrazek, który będzie mógł nakleić na swoją planszę roratnią.

W waszych domach warto umieścić jeszcze inne sumbole adwentu: wieniec adwentowy z czterema świecami czy adwentowy kalendarz (może być nawet taki z czekoladkami).

Szczegóły rorat będzie można śledzić na stronie Małego Gościa Niedzielnego. - wartu tu zajrzeć Drogi Rodzicu na SŁUCHOWISKO RORATNIE DLA RODZICÓW

Drodzy Rodzice,

bardzo serdecznie dziękuję za zapytania dotyczące spotkań rodziców - to świdecto Waszego zaangażowania i chęci współpracy. Dzieuję Wam za to!

Pandemia spowodowała, że niektóre z planowanych działań są niemożliwe do zrealizowania. Spotkania, które miały się odbywać w sobotnie przedpołudnia muszą przybrać inną formę. Poniżej znajduje się link do filmu, który chcę Wam zaproponować do obejrzenia w wolnej chwilii.

 

Czemu uroczyście przeżywać dzień I Komunii Świętej? 

 

Kolejny filmik pojawi się 12 grudnia 2020 r.

 

Dzieci komunijne i ich rodzic uczestniczą w 10 nabożeństwach w ciągu miesiąca. Dzieci podczas nabożeństwa siedzą wraz z rodzicami.

Dzieci nie otrzymują obrazków-kontrolek. Rodzice -w dniu chrztu świetego- zobowiązali się wobec wspólnoty kościoła do chrzęścijańskiego wychowania dzieci. W sumieniu są zobowiązanie do wypełnienia tych slów.

Dzieci przygotowujące się do Komunii w naszej parafii, otrzymają od Wspólnoty Żywego Różańca działającej przy naszej parafii, dnia 4 października 2020 r. po zakończdniu Mszy Świętej o godz. 10.30 poświęcone Różańce.

Zgłoszenie dziecka następuję przez wypełnienie Deklaracji rodziców dziecka komunijnego podczas spotkania  26.09.2020 r. o godz. 16:30.

Rodzice nieobecni na spotkaniu mogą to uczynić w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia do dnia 31.10.2020 r. Niezgłoszenie dziecka oznacza nieprzystąpienie do Komunii świętej dzoiecka w bieżącym roku szkolnym.

Dzieci nieochrzczone nie mogą przyjąć innych sakramentów (por. Kodeks Prawa Kanonicznego  kanony 849, 864, 867 §1; Katechizm Kościoła Katolickiego  1213, 1231-1233, 1246-1251; 1257). Jeśli dziecko przygotowujące się do Komunii nie zostanie ochrzczone do końca października, jego przygotowanie do I Komunii zostaje odsunięte w czasie do momentu przyjęcia chrztu.

Rodzice/prawni opiekunowie przekazują oryginalną pełną Metrykę chrztu świętego, którą uzyskują w kancelarii parafialnej, gdzie ochrzczono dziecko; dzieci ochrzczone w parafii św. Maurycego są zwolnione z przedstawienia niniejszego dokumentu.

Dzieci mieszkające poza parafią św. Maurycego przygotowują się i przyjmują sakramenty w parafii zamieszkania; jeśli przedstawią od własnego proboszcza Zgodę na przygotowanie i przyjęcie sakramentów poza parafią zamieszkania zostaną wpisane na listę dzieci komunijnych w tutejszej parafii.

Uroczystość I Komunii Świętej
obecnych uczniów klas 3
planowana jest na niedzielę
16 maja 2021 roku 
podczas Mszy Świętej o godz. 10:30

 

Spotkanie organizacyjne z rodzicami odbędzie się w sobotę, 26.09.2020 r., o godz. 16.30 w kościele.

 

Na spotkanie należy przybyć z wymaganymi dokumentami:

- metryka chrztu dziecka (ochrzczonego poza parafią św. Maurycego)

- zgoda na przygotowanie i udzielenie sakramentu poza parafią zamieszkania (dziecka mieszkającego poza parafią św. Maurycego)

 

Podczas pierwszego spotkanie rodzice dziecka(opiekunowie prawni) wypełniają deklarację zgłaszającą dzieco do przygotowań komunijnych.

Święta

Poniedziałek, II Tydzień zwykły
Rok B, I
Dzień Powszedni

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
1157