22. 05. 2022 r.

VI Niedziela Wielkanocna

1.    Na nabożeństwa majowe – w niedzielę – o godz. 18.30, w tygodniu o godz. 18.00.

2.    Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 10.30 – rocznica I Komunii świętej.

3.    Dziś po wieczornej Mszy św. – wieczór modlitewny „Wielbimy na Trójkącie”, który zakończy się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Modlitwę poprowadzi ks. Adrian waz z grupą muzyczną.

4.    W poniedziałek, po wieczornej Mszy św. – spotkanie grupy modlitewnej „Odnowa Wiary” (po Seminarium Odnowy Wiary).

5.    We wtorek – liturgiczne wspomnienie MB Wspomożycieli Wiernych. Jest to dzień szczególnej modlitwy za Kościół w Chinach (inicjatywa papieża Benedykta XVI).

6.    We wtorekMsza św. o 18.30 i wieczór uwielbienia z udziałem wspólnoty „ZACHEUSZ”. Po modlitwie -  spotkanie i rozmowy w domu parafialnym.

7.    Msza św. w sanktuarium pw. św. Łazarza – we wtorek, o godz. 17.00 (w niedzielę o godz. 9.00). Pół godziny przed Eucharystią odmawiany jest Różaniec w intencji chorych.

8.    Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 8.00 i o godz. 18.30.

9.    W czwartek – Dzień Matki. pamiętajmy w modlitwach o naszych mamach, zarówno żyjących jak i zmarłych.

10.         Od piątku rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego; będzie prowadzona w łączności z nabożeństwem majowym.

11.         W następną niedzielę, o godz. 13.00 – prymicyjna Msza św. ks. Wiesława Mąkosy, który u nas odbywał swą praktykę duszpasterską (Święcenia kapłańskie przyjmie w katedrze wrocławskiej w najbliższą sobotę, o godz. 10.00).

12.         Trwa zbiórka dla naszych parafian znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Żywność można składać do kosza przy figurze św. Antoniego; a datki pieniężne – do skarbony Caritas przy wejściu od strony ul. Traugutta, albo wpłacać na konto PZC (szczegóły w gablocie przy wejściu do kościoła). Zachęcamy do włączenia się w działalność naszego Zespołu Caritas.

13.  Zapraszamy na rekolekcje wakacyjne w Trzęsaczu, nad morzem: 1) Dialogi małżeńskie oraz 2) rekolekcje dla rodziców, o wychowaniu dzieci. Szczegóły i zapisy na stronie www.dlarodziny.eu. Duszpasterską opiekę nad dwiema seriami rekolekcji będzie sprawował ks. Janusz Gorczyca.

14.  Dziewczęca drużyna ZHR "Bukowe Wilczki" zaprasza dziewczynki w wieku 7- 9 lat na zbiórki zuchowe, w sobotę o godz. 10.00 w domu parafialnym.

15.  Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie 11-17 września 2022 r. Szczegóły i zapisy w zakrystii. Przy zapisie obowiązuje wpłata zaliczki 700 zł.

16.  Bóg zapłać za datki na tacę i przelewy bankowe na potrzeby naszej parafii.

17.  W zakrystii można zamówić intencję mszalną i nabyć prasę katolicką.

18.  Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składany najlepsze życzenia, wszystkim życzymy pomyślnego tygodnia. Zapraszamy do odwiedzenia, polubienia i subskrybowania naszych platform medialnych – Facebook i kanał na YouTube. Zapraszamy do współpracy osoby chcące działać przy tworzeniu materiałów filmowych.

19.  Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłego ostatnio: Andrzeja HUKA, ofiary wojny na Ukrainie oraz wspominanych w Eucharystiach: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Czwartek, VI Tydzień Wielkanocny
Rok C, II
Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezb.