Zalecenia epidemiczne dotyczące kościołów, domu parafialnego i kancelarii Parafii św. Maurycego we Wrocławiu:

1. Wszyscy przebywający w budynkach na terenie Parafii oraz poza nimi powinni mieć przesłonięte usta i nos (przez maseczką) przez czas pobytu w świątyni - poza osobami o których mówią rozporządzenia i wytyczne MZ.

2. Przy wejściach w kościele oraz w kancelarii znajdują sie środki do dezynfekcji, z którch każdy wchodzący może skorzystać.

3. Zajmując miejsce zachęcamy i prosimy o zachowanie dystansu społecznego wobec uczestników liturgii, nie będących rodziną.

4. Zalecamy unikać zbędnego dotykania ławek, krzeseł, balasek, figur i innych elementów wyposażenia budynków na terenie Parafii.

5. Zachęcamy, aby podczas Mszy świętej znaku pokoju przekazywać w ciszy przez skłan głowy wobec najbliżej stojacych uczestników liturgii.

6. Podchodząc do Komunii Świetej prosimy zachować dystans 1,5 - 2 m pomiędzy przyjmującym Komunię/stojącym przed ołtarzem.

7. Przyjmując Komunię Świętą na rękę prosimy zachować postawę stojącą, wyciągnąć lewą dłoń, a po otrzymaniu Komunii - w obecności kapłana- prawą ręką przyjąć do ust Ciało Pańskie.

8. Do spowiedzi świetej bezwzględnie należy przystępować w maseczce zasłanijącej usta i nos. Oczekując w kolejce należy zachować wymaganą bezpieczną odległość.

9. Odwiedziny chorych odbywają się na wyraźną prośbę najbliższej rodziny chorego, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

10. Wszystkie spotkania formacyjne z grupami (duszpasterskimi oraz innymi) odbywające się w Domu Parafialnym odbywają się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

11. W ścisłym reżimie sanitarnym funkcjonuje PZ Caritas pomagający potrzebującym Parafianom.

12. Do kancelarii w celu załatwienia najpilniejszych spraw przychodzi tylko zainteresowana osoba (nie należy przyprowadzać dzieci, seniorów) stosując się do wskazań sanitarnych.

13. Przed wizytą w kancelarii prosimy o skompletowania wymaganych dokumentów - w celu uniknięcia wielu niepotrzebnych wizyt.

Zachęcamy do śledzenia najnowszych informacji na stronie Ministerstwa Zdrowia, Konferencji Episkopatu Polski i Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej.