Zalecenia epidemiczne dotyczące kościołów, domu parafialnego i kancelarii Parafii św. Maurycego we Wrocławiu:

1. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i służb sanitarnych informujemy że, w kościele może przebywać 1 osoba/15m2.

2. Wszyscy przebywający w budynkach na terenie Parafii oraz poza nimi powinni mieć przesłonięte usta i nos (przez maseczką, przyłbicę) przez czas pobytu w świątyni - poza osobami o których mówią rozporządzenia i wytyczne MZ.

3. Przy wejściach w kościele oraz w kancelarii znajdują sie środki do dezynfekcji, z którch każdy wchodzący może skorzystać.

4. Zajmując miejsce zachęcamy i prosimy o zachowanie dystansu społecznego wobec uczestników liturgii, nie będących rodziną.

5. Zalecamy unikać zbędnego dotykania ławek, krzeseł, balasek, figur i innych elementów wyposażenia budynków na terenie Parafii.

6. Zachęcamy, aby podczas Mszy świętej znaku pokoju przekazywać w ciszy przez skłan głowy wobec najbliżej stojacych uczestników liturgii.

7. Podchodząc do Komunii Świetej prosimy zachować dystans 1,5 - 2 metrów pomiędzy przyjmującym Komunię/stojącym przed ołtarzem.

8. Przyjmując Komunię Świętą na rękę prosimy zachować postawę stojącą, wyciągnąć lewą dłoń, a po otrzymaniu Komunii - w obecności kapłana- prawą ręką przyjąć do ust Ciało Pańskie.

8. Do spowiedzi świetej bezwzględnie należy przystępować w maseczce/przyłbicy zasłanijącej usta i nos. Oczekując w kolejce należy zachować wymaganą bezpieczną odległość.

9. Odwiedziny chorych odbywają się na wyraźną prośbę najbliższej rodziny chorego, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

10. Wszystkie spotkania formacyjne z grupami (duszpasterskimi oraz innymi) odbywające się w Domu Parafialnym zostają zawieszone do odwołania.

11. Dom parafialny zostaje zamknięty. W ścisłym reżimie sanitarnym funkcjonuje jedynie PZ Caritas pomagający potrzebującym Parafianom.

12. Do kancelarii w celu załatwienia najpilniejszych spraw przychodzi tylko zainteresowana osoba (nie należy przyprowadzać dzieci, seniorów) stosując się do wskazań sanitarnych.

13. Przed wizytą w kancelarii prosimy dzwonić pod numer telefonu (71) 789 93 96 w celu upewnienia się co do wszystkich formalności.

14. Sprawy dotyczące pogrzebów i chrztów wymagają skompletowania wymaganych dokumentów - w celu uniknięcia wielu niepotzrebnych wizyt.

Zachęcamy do śledzenia najnowszych informacji na stronie Ministerstwa Zdrowia, Konferencji Episkopatu Polski i Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej.

Poniedziałek, II Tydzień zwykły
Rok B, I